AnasayfaHaberlerFacebook Messenger'da Satranç Oynayın

Facebook Messenger’da Satranç Oynayın

Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’da satranç oynanabildiği ortaya çıktı. Facebook tarafından henüz duyurulmayan uygulama şu an test aşamasında. Bu gizli özellik ise bir kullanıcı tarafından fark edilince ortaya çıktı.

Sosyal medya platformu devi Facebook‘un anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger’da, iki kullanıcı karşılıklı olarak kodlar yardımıyla satranç oynayabiliyor.

Messenger'da Satranç
Messenger’da Satranç

Messenger’da Satranç oyununu başlatmak için yapmanız gereken, uygulamada bir arkadaşınızla sohbet başlattıktan sonra, sohbet (Mesaj yaz…) kutusuna @fbchess play yazıp göndermek. Bu kodu yazıp gönderdikten sonra karşınıza taşları dizilmiş bir satranç tahtası çıkıyor ve Messenger’da satranç oyunu başlamış oluyor.

2015’in En İyi Facebook Oyunları Seçildi

Oyunu oynamak için yine sohbet (Mesaj yaz…) kutusuna belirli kodlar yazarak taşlarınızı ilerletebiliyorsunuz.

Şimdilik sürükle bırak mantığı ile oyun oynanmıyor ancak geliştirme aşamasında olan oyunun ilerleyen zaman içerisinde sürükle bırak yöntemiyle oynanabilecek bir yapıda olması da bekleniyor.

Taşların kodları şöyle:

P piyon, N at, B fil, R kale, Q vezir, K şah (kral)

Messenger’da Satranç Oyunun oynanması:

Bir taşı hedeflediğiniz kareye ilerletebilmek için ilgili taşın kodu ve gideceği hücrenin adını birlikte yazıp göndermeniz gerekiyor. Örneğin e2 karesindeki piyonu e4 karesine iletmek için @fbbchess Pe4 yazıp göndermeniz yeterli.

Oyun hakkında yardım almak için ise @fbchess help yazabilirsiniz. Bakalım önümüzdeki günlerde oyunda ne gibi gelişmeler olacak?

Facebook Kullanıcı Odaklı Yeni Messenger Özelliklerini Duyurdu

KAYNAKMashable

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler