AnasayfaHaberlerAndroid 4.3 Jelly Bean İle Gelen Yenilikler

Android 4.3 Jelly Bean İle Gelen Yenilikler

Google’ın 25 Temmuz 2013 tarihinde yaptığı etkinlikte Android 4.3 sürümünü tanıttı.

Yapılan etkinlikte açıklanan özelliklere göre bunun devrim niteliğinde bir yenilik olduğunu söylemek yanlış olur, ancak yine de gelen yenilikler ile cihazlar birçok güzel özellik kazanmış olacak.

Yeni profiller oluşturma ve çoklu kullanımlar için kısıtlama getirme

Bu özellik bir cihazın birden fazla kullanıcısı olduğu durumlar için geliyor. Yani bir kullanıcı, aynı cihazı kullanan başka bir kullanıcının kullanabileceği uygulamalara kısıtlama getirebiliyor. En çok ebeveynlerin işine yarayacağı bu özellik ile çocukların kullanabileceği uygulamaların içerikleri istenilen düzeyde kısıtlanabiliyor.

Daha akıllı bir bluetooth: Bluetooth 4.0 LE

Bluetooth Smart olarak da bilinen bu özellik cihazların;  Bluetooth 4.0 LE teknolojisini destekleyen cihazlarla (fitness aksesuarları gibi) çok fazla pil tüketmeden uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

OpenGL ES 3.0 teknolojisi ile oyunlarda daha gerçekçi grafikler

OpenGL ES 3.0 özelliği, bizlere daha gerçekçi grafikler sunarken diğer yandan da Android oyunlarının da kalitesini artıracağı sinyallerini veriyor.

DRM API’ler sayesinde yepyeni bir video izleme deneyimi

DRM API’ler sayesinde yepyeni bir video izleme deneyimi geliyor. Bu özellik ile Android kullanıcıları ilk kez 1080p’lik video akışlarını izleyebilecek.

Yenilenen Google Play ve Google Drive

Yenilenen Google Play ile oyunlarda nerede kaldıysanız o yeri Google‘ın bulut servisi olan Google Drive’a kaydetmeniz mümkün hale geliyor. Google Drive’ın yenilenen arayüzü ile de resimleri ve dosyaları açmadan önizleme yapılabilecek.

Diğer yenilikler

Yeni kamera arayüzü ve yeni ayarlamalar, peeble vb cihazlar için bildirim paylaşımı, daha hızlı kullanıcı değişimi, otomatik tamamlama yapan yeni arama ekranı, arkaplanda çalışan wifi özelliği, yeni dil seçenekleri ve performans güncellemeleri de diğer yenilikler arasında.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler