AnasayfaSosyal MedyaWhatsApp Masaüstü Uygulaması Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni Windows ve Mac uygulamaları ile artık masaüstü platformunda da kullanılabilecek.

Masaüstü için geliştirilen yeni WhatsApp Windows ve WhatsApp Mac uygulamaları üzerinden mobil cihazlarda gerçekleştirilen işlemlerin çoğu yapılabiliyor. Emoji kullanımı, dosya alıp-gönderme, masaüstü bildirimleri, klavye kısayolları ve daha nicesi bunlardan bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni WhatsApp masaüstü uygulamalarının genel olarak WhatsApp’ın web sürümüne benzediğini de söylemek mümkün. Ufak tefek bazı arayüz farklılıkları dışında web sürümü üzerinden yapılan tüm işlemler, artık webden bağımsız bir şekilde masaüstü uygulaması üzerinden kullanılabiliyor.

WhatsApp Masaüstü

Yine WhatsApp’ın web sürümünde olduğu gibi; masaüstü uygulamalarında da mobil cihaz gereksinimi bulunuyor. Yani WhatsApp’ın Windows ve Mac uygulamalarını kullanmak isteyen kişilerin, mobil cihazlarını kare kod (QR) ile eşleştirmeleri ve açık tutmaları gerekiyor.

WhatsApp’ın masaüstü uygulamalarını indirmek isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler