AnasayfaTeknolojiWhatsApp'a Görüntülü Konuşma Özelliği Gelebilir

WhatsApp’a Görüntülü Konuşma Özelliği Gelebilir

İlk olarak sadece metin odaklı bir mesajlaşma servisi olarak kullanıma sunulan WhatsApp, zengin dosya paylaşımı desteğinin ardından sesli arama özelliğine de kavuşarak iletişim biçimlerini çeşitlendirmişti. Söylentilere göre popüler mesajlaşma servisine şimdi de görüntülü konuşma özelliği geliyor.

Almanya merkezli Apple blogu Macerkopf tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre WhatsApp, görüntülü konuşma -diğer anlamıyla video görüşmeleri- için yeni bir özelliği test ediyor.

Görsel: Macerkopf
Görsel: Macerkopf

Ekran görüntüsünde gösterilen arayüzün sesli arama özelliğiyle oldukça benzediğini görmek mümkün. Sade arayüzün uygulandığı video arama ekranında yapılabilecek işlemlerin sayısı oldukça az, ancak amaca uygun diyebiliriz. Öyle ki ekran görüntüsüne göre sadece gelen aramayı cevaplama, sonlandırma, kameralar arasında geçiş yapma ve mikrofonu açıp kapatma eylemleri gerçekleştirilebiliyor.

Konuyla ilgili olarak resmi kaynaklardan gelen herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak ekran görüntüsünü paylaşan Macerkopf’a göre bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulmuş olacak.

KAYNAKMacerkopf

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler