AnasayfaSosyal MedyaTwitter Kullanıcılarının Direkt Mesajları Geliştiricilerle Paylaşıldı

Twitter Kullanıcılarının Direkt Mesajları Geliştiricilerle Paylaşıldı

Twitter, API’daki sorun nedeniyle milyonlarca kullanıcının direkt mesajlarının geliştiricilerle paylaşıldığını duyurdu.

Son zamanlarda kullanıcı gizliliği konusundaki  tartışmalarla gündemde olan Twitter, mobil uygulamaya ait API’daki sorundan dolayı kullanıcılarına ait direkt mesajların geliştiricilerle paylaşıldığını duyurdu. @TwitterSupport hesabı tarafından sosyal paylaşım platformundan duyurulan sorun, ilk tahminlere göre aktif kullanıcıların yalnızca %1‘ini etkiledi. Ancak platformun 335 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu biliniyor ve bu da en az 3 milyon kişinin özel mesajlarının geliştiriciler tarafından okunabildiği anlamına geliyor.

Sosyal paylaşım platformu, sorundan etkilenen ve özel mesajları geliştiricilerle paylaşılan kullanıcılarına bir bildirim gönderdi. Bildirimde Twitter’ın bu sorunu ilk olarak 10 Eylül tarihinde fark ettiği ve 2017’nin Mayıs ayından beri sorunun var olduğunun tespit edildiği de belirtildi.

Kullanıcıların yalnızca mesajları paylaşılmadı

Sorundan dolayı, hesabını gizli olarak kullanmayı tercih eden kullanıcıların tweet’leri de geliştiriciler tarafından okunabiliyordu. Şirket daha önceki tarihlerde kullanıcılarına tamamen gizli bir kullanım deneyimi sunduklarını dile getirmiş, bu açıdan Facebook diğer platformlara kıyasla çok daha iyi bir konumda olduklarının altını çizmişti.

KAYNAKEngadget

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler