AnasayfaTeknolojiSamsung Yapay Zeka Teknolojisinde Öncü Olmayı Hedefliyor

Samsung Yapay Zeka Teknolojisinde Öncü Olmayı Hedefliyor

Samsung, yapay zeka teknolojilerinde gelişme kaydedebilmek adına Montreal’de yeni bir araştırma merkezi kurdu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yapay zeka teknolojilerinde liderliği ele geçirebilmek adına yeni bir araştırma merkezi kurdu. Kanada’nın Montreal şehrinde kurulan araştırma merkezinin, ülkenin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden olan Montreal Üniversitesi ve McGill Üniversitesi ile işbirliği yapacağı tahmin ediliyor. İnsan-robot etkileşimleri ve derin öğrenme (deep learning) başta olmak üzere birçok alanda öne çıkan üniversitelerin, araştırma merkezinin ilerlemesine de büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Samsung Bixby
Görsel: Cnet

Yapay zeka teknolojisinin hayatın her alanında kullanılabileceği biliniyor, ancak Samsung’un bazı öncelikleri mevcut. Şirket, akıllı telefonları başta olmak üzere birçok cihazında kullanımını yaygınlaştırmak istediği Bixby‘yi geliştirmek ve Google Asistan ile yarışabilecek düzeye getirmek istiyor. Yeni araştırma tesisinin Bixby’yi geliştirme konusunda öncülük edeceği de belirtildi.

Güney Koreli şirket 2020 senesine dek en az 1000 yapay zeka araştırmacısı işe almayı planlıyor. Kendi ülkesinin dışında New York, Moskova, Silikon Vadisi ve Cambridge’de araştırma merkezi bulunan şirketin en az 400 araştırmacıyı bu tesislerde görevlendireceği biliniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler