AnasayfaSosyal MedyaLinkedIn, Instant Articles-Benzeri Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor

LinkedIn, Instant Articles-Benzeri Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor

Kullanıcıların mobil cihazlar üzerinden okuma deneyimini daha iyi hale getirmek için birçok platform yeni içerik sistemlerini devreye sokuyor. Google’ın hızlandırılmış mobil sayfalar (AMP) projesi ve Facebook’un Instant Articles sisteminin ardından, şimdi de LinkedIn benzer bir sistem üzerinde çalışıyor.

Facebook, Instant Articles sistemini ilk olarak Mayıs 2015’te duyurmuş, Nisan 2016’da düzenlenen F8 konferansında ise tüm yayıncıların kullanımına sunulmuştu. LinkedIn’in üzerinde çalıştığı söylenen yeni içerik görüntüleme sistemi de, söylentilere göre Instant Articles’a benzeyen bir yapıya sahip olacak.

Facebook Instant Articles iOS

BuzzFeed News‘in haberine göre LinkedIn, yayıncılar ile bir araya geldi ve Instant Articles’a benzer bir sistemin LinkedIn’de de uygulanıp uygulanmayacağı görüşüldü.

Yayıncıların kendi içerik ekosistemlerinin önemli bir parçası olduğunu belirten LinkedIn sözcüsü, yayıncılar ile düzenli olarak bir araya geldiklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti. En iyi deneyime ulaşmak içinse hedeflerinin “doğru içeriği, doğru kişiye, doğru zamanda ulaştırmak” olduğunu ifade etti.

Düşünce liderleri, yayıncılar, bloggerlar ve diğer tüm profesyoneller LinkedIn’i aynı zamanda bir erişim platformu olarak da kullanıyor. Dolayısıyla Facebook Instant Articles-benzeri bir içerik görüntüleme sisteminin de LinkedIn’de kullanıcılarının okuma deneyimini arttıracağı tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler