AnasayfaTasarımGoogle'ın Anasayfasını Yeniden Tasarlayın, İşi Kapın!

Google’ın Anasayfasını Yeniden Tasarlayın, İşi Kapın!

Standart iş başvurularının aksine, ilginç bilmeceler, zekayı zorlayan sorular, yaratıcılığı ön plana çıkaran oyunlar ve daha nice yöntemler ile başvuru sürecini değerlendiren firmalardan biri olan Google, işe başvuran adaylardan bu sefer çok daha ilginç bir şey istiyor.

Google, Google Creative Lab kapsamında işe alınacak olan kişilerden standart bir iş başvurusu formu yerine bu sefer yaratıcılık gerektiren bir şart koşuyor: Google anasayfasını yeniden tasarlamak!

Google Creative Lab 5 Uygulamasi

Google’ın bunun için oluşturduğu bir araç da bulunuyor. Google Creative Lab bünyesine girmek isteyen kişiler bu araç üzerinden Google’ın anasayfasını yeniden tasarlamaya çalışıyor. Adaylar, düzenleme aracı üzerinden çeşitli klavye kısayolları ve imleç hareketleriyle yaratıcılıklarını sergilemeye çalışıyor. Şekiller eğilip bükülebiliyor, yeni tasarım şekilleri oluşturulabiliyor, metin alanı değiştirilebiliyor; kısacası tüm tasarımsal değişiklikler yapılabiliyor.

İlgili araç sadece adaylara değil; herkesin kullanımına açık durumda. Creativelab5.com adresi üzerinden ulaşılabilen araç ile siz de kendi Google anasayfa tasarımınızı yapabilirsiniz. Dilerseniz bir sonraki aşamaya geçerek formu doldurabilir ve Google Creative Lab için iş başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler