AnasayfaİnternetGüncellenen Google Earth Artık Daha Net Görüntüler Veriyor

Güncellenen Google Earth Artık Daha Net Görüntüler Veriyor

Dünyayı tepeden keşfetmek isteyenlerin en çok kullandığı yazılımlardan olan Google Earth, sahip olduğu yeni güncelleme ile birlikte artık çok daha net görüntüler veriyor.

Yenilenen görüntülerin ardında ise ilk olarak 2013 yılında gökyüzüne çıkan Landsat 8 uydusu var. Gelişmiş kameralar ile donatılan ve yeni bir görüntü işleme teknolojisini kullanan bu uydu sayesinde Google Earth, Google Maps gibi harita servisleri üzerinde artık daha keskin, daha ayrıntılı görüntülere ulaşmak mümkün hale geliyor.

İsviçre Alpleri, İsviçre
İsviçre Alpleri

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada uydudan çekilen fotoğrafların çoğu zaman bulutlu olduğunu belirten Google, bu sebeple milyonlarca fotoğraf içinden en net olanı seçtiklerini ve bu fotoğrafları bir araya getirerek daha ayrıntılı görüntüler elde ettiklerini ifade ediyor.

Google Earth Pro’yu Artık Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

Bir önceki Landsat 7 uydusu ile yeni Landsat 8 uydusu tarafından çekilen görüntüler arasındaki farkı aşağıdan görebilirsiniz.

Google Earth Update
New York, ABD

An itibariyle Google Earth veya Google Maps’teki görüntülerin tamamı Landsat 8 görüntüleri ile değiştirilmiş olmasa da, zaman içerisinde yeni görüntülerin ekleneceği de belirtiliyor.

Örnek fotoğraflardan bazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Columbia Glacier, Alaska
Columbia Glacier, Alaska
Balkaş Gölü, Kazakistan
Balkaş Gölü, Kazakistan
 Brazilya, Brezilya
Brazilya, Brezilya

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler