AnasayfaHaberlerASCII Karakterler İle Selfie Fotoğrafınızı Çekin

ASCII Karakterler İle Selfie Fotoğrafınızı Çekin

Dünyayı kasıp kavuran selfie furyasına farklı bir soluk kazandıran ASCIIcam uygulaması ile ASCII karakterlerden selfie fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

ASCII karakterlere birçoğunuz bir yerlerde mutlaka denk gelmişsiniz. ASCII sanatı ile kimi zaman 3 boyutlu yazılar yazılır, kimi zaman ise adeta bir fotoğraf çizilir. Peki ASCII kod şeması ile selfie tarzı fotoğraflar çekilebilir mi?

ASCII: American Standard Code for Information Interchange

Selfie tarzı fotoğraflara farklı bir bakış açısı getiren Eric Fredericksen isimli bir geliştirici, kişilerin web kamerasını kullanarak ASCII karakterler üzerinden görüntüsünü çıkarabilmesini sağlayan bir web uygulaması geliştirdi.

ASCII selfie
ASCII selfie

Web uygulamasını kullanmak için önce ASCIIcam adresine tıkladıktan sonra web kamerası kullanımına izin vermeniz gerekiyor. Daha sonra açılan görüntüden dilediğiniz şekilde ayarlamaları yapıp fotoğrafınızın ASCII karakter kodunuzu alabilirsiniz.

Uygulamada P tuşu ile görüntüyü durdurup ASCII karakterleri kopyalayabildiğiniz gibi, +/- tuşları ile yoğunluğu arttırıp azaltabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler