AnasayfaTeknolojiApple İlk iOS Geliştirici Okulunu İtalya'da Açıyor

Apple İlk iOS Geliştirici Okulunu İtalya’da Açıyor

Teknoloji devi Apple, iOS konusunda uzman kişiler geliştirme konusunda ilk adımları atmaya başladı. İtalya’da bir eğitim kurumu olarak açılacak olan okul, Apple tarafından açılacak olan ilk iOS geliştirici okulu olma özelliği taşıyor.

Yapılan açıklamaya göre, İtalya’nın Napoli şehrinde açılacak olan iOS Uygulama Geliştirme Merkezi (iOS App Development Center), Apple’ın ortaklık sağladığı bir kurum ile birlikte yürütülecek.

2015’in En İyi iOS Uygulamaları ve Oyunları

Tüm Avrupa’da teknoloji alanında toplamda 1.2 milyon iş istihdamı sağlanabileceğini belirten Apple, 75 bin kişinin ise sadece İtalya’da iş imkanı bulabileceğine vurgu yapıyor. Ayrıca İtalya’da açılacak olan okulun ardından diğer Avrupa ülkelerine yayılacağı belirtiliyor.

İtalya ile başlayarak çeşitli iOS geliştirici okulları açma planlarını sürdüren Apple’ın, bu hamlesi ile uygulama geliştirme konusunda belli bir standardı yakalaması ve yüksek standartlarda geliştirilen uygulamaların piyasaya sürülmesi amacını gerçekleştireceği düşünülüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler