AnasayfaTeknolojiGoogle Now'a 40 Yeni 3. Parti Uygulama Desteği Geldi

Google Now’a 40 Yeni 3. Parti Uygulama Desteği Geldi

Google, akıllı kişisel asistanı Google Now için 3. parti uygulama desteğini duyurdu. An itibariyle 40 yeni uygulama kullanıma hazır.

Google’ın sanal asistanı Google Now (Google Asistan), kullanıcıların bulunduğu lokasyon, zaman ve çeşitli alışkanlıklarına göre kişiselleştirilmiş içerikler sunarak, adeta kişisel asistan görevini üstleniyor. Ancak bu sistemin tek handikapı, servislerin Google ürünleriyle sınırlı olması. Ancak bugünden itibaren Google bu problemi de ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Zira yapılan bir açıklama ile Google, kişisel asistanı Google Now’ın artık 3. parti uygulamaları da destekleyeceğini duyurdu.

[vc_button title=”Google Now (Asistan) Komutları Nelerdir? (TAM LİSTE)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-now-komutlari-nelerdir-tam-liste”]

Google Now’a gelen bu yenilik sayesinde, Android cihazlardaki Google uygulaması üzerinden eklenen 40 yeni uygulama ile birlikte, kişiselleştirilmiş öneriler ve içerikler daha fazla çeşitlendirilmiş olacak. Örneğin sevdiğiniz şeylere veya alışkanlıklarınıza göre Pandora uygulaması üzerinden çeşitli müzik önerileri alabilir, The Guardian üzerinden çeşitli haberleri okuyabilirsiniz. Toplamda 40 adet 3. parti uygulama desteği bulunan Google Now’ı böylece çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Google Now 3. parti uygulamalar
Google Now 3. parti uygulamalar

Desteklenen uygulamaların listesi için buraya tıklayın.

Yeni entegrasyonlar sayesinde Google Now çok daha güçlü bir sistem haline dönüşecek gibi görünüyor. Zira 30’dan fazla geliştiricinin desteğiyle oluşturulan entegrasyonlar, Google Now’ın daha fazla kişiselleştirilmiş içerik oluşturma konusundaki kabiliyetini arttırmış olacak.

Yeni entegrasyonları kullanabilmek için varolan Google uygulamasının güncellenmesi gerektiğini belirten Google, önümüzdeki günlerde daha fazla özelliği Google Now bünyesine katacaklarını ve bu akıllı asistan için daha fazla uygulama entegrasyonu sağlayacaklarını belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler