AnasayfaTeknolojiApple Store Soygun Çetesine 1 Milyon Dolarlık Ürün Kaptırdı

Apple Store Soygun Çetesine 1 Milyon Dolarlık Ürün Kaptırdı

Birçok farklı noktada Apple Store soygunu gerçekleştiren çete, polis tarafından paylaşılan bilgilere göre 1 milyon dolar değerinde cihaz çaldı.

Apple Store, son günlerde yaşanan soygun olaylarıyla bir kez daha ABD’nin gündemine oturdu. Polisler, tam 19 farklı bölgede soygun yapan suç çetesinin bazı üyelerini yakalamayı başardı, ancak 9 çete üyesinin hala yakalanamadığı bildirildi. Bunu yanı sıra yapılan incelemeler sonucunda soygunlarda toplam 1 milyon dolar değerinde cihazın çalındığı tespit edildi.

Geçmiş tarihlerde de Apple Store’da birçok soygun yaşanmıştı, fakat bu soyguncuların izlediği taktik onların yakalanmasını bir hayli zorlaştırıyor. Yüzlerini kameralardan saklamak için kapüşonlu giysiler tercih eden suçlular, herhangi bir silaha taşımıyor ve çalışanlarla iletişim kurmuyor. Tek yaptıkları dikkat çekmeden mağazaya girmek ve gözlerine kestirdikleri cihazları kapıp kaçmak.

Polis, yeni iPhone modellerinin fiyatındaki artış nedeniyle bu gibi soygun olaylarının daha çok yaşanacağını düşünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler