AnasayfaHaberlerRusya da Bitcoin'e Hayır Dedi

Rusya da Bitcoin’e Hayır Dedi

Dünyayı kasıp kavuran internetin para birimi Bitcoin için bir yasak da Rusya’dan geldi.

İnternetin para birimi olarak geçen Bitcoin sistemi için bir yasak da Rusya’dan geldi. Rusya Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin başta olmak üzere anonim olarak yapılan ödeme sistemlerinin ve gerçek para yerine geçen sanal para birimlerinin bireyler ve tüzel kişiler tarafından kullanılmaması gerektiği belirtildi.

Buna da bir göz atın >> Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Reuters’ın haberine göre, konu ile ilgili basın açıklaması yapan Rusya Başsavcılığı, Bitcoin’in işlenen bir suç üzerinden elde edilen kara paranın aklanması gibi birçok illegal aktivitelere sebebiyet vermesinin vatandaşlar ve tüzel kişiler için büyük bir risk oluşturduğunu belirtti.

Bitcoin’i tanımayan tek ülke Rusya değil. Daha önce Kanada ve Çin de Bitoin’i yasal bir para birimi olarak tanımadıklarını belirtmişti. Rusya ise konu ile ilgili duruşunu kesinleştirerek, Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmeyeceklerini açıklayan son ülke oldu.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler