AnasayfaHaberlerReachpod İle Sosyal Medya Hesaplarınıza Hükmedin

Reachpod İle Sosyal Medya Hesaplarınıza Hükmedin

Sosyal medya yönetim platformu Reachpod ile sosyal medya hesaplarınızı tek çatı altında toplayabilir ve hesaplarınızı ayrıntılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Sosyal medya kelimesini Facebook’un sözlüklerimize eklemesinin üzerinden yaklaşık 8 sene geçti. Aslında bildiğimiz gibi Facebook’tan önceki yıllarda da Myspace gibi web siteleri hemen hemen aynı özellikleri bizlere sunmaktaydı. Ancak Facebook bizim alışkanlıklarımızı değiştirmek yerine, onları daha hızlı ve kolay yapabilmemize olanak sağladığı için ilk sosyal medya mecrası olmasa da sosyal medyayı konuşmamıza vesile olan ilk web sitesidir.  Artık her birimizin ortalama 5 adet sosyal ağda üyeliği bulunmakta ve aktif kullanılan 5 sosyal ağ, tarayıcımızdaki 5 sekme demektir. Hal böyle olunca da sosyal medyamızı yönetmek için çeşitli araçlara ihtiyaç duyar hale geldik. Bu yazımızda size kolay sosyal medya yönetimi için bir “Tool”dan bahsedeceğiz: Reachpod.

Reachpod
Reachpod

Reachpod; üyesi olduğunuz sosyal ağ hesaplarınızın tümünü bağlayıp tek bir sayfadan hepsini yönetmenize olanak sağlayan bir yazılımdır. Anahtar kelime bazlı sosyal ağ takibi, görev hedefli ekip yönetimi, zamanlı sosyal medya paylaşımları, sosyal ağ ana akışı gibi pek çok özelliği bulunmaktadır.

Reachpod
Reachpod

Tüm sosyal medya hesaplarınızdan eş zamanlı paylaşımlar için akıllı panelin üst kısmında yer alan kalem kağıt butonuna tıklamanız ve hangi sosyal ağlarda paylaşım yapacağınızı seçmelisiniz. Sonrasında paylaşacağınız içeriği (görsel, video, metin ya da bağlantı) seçip isteğe bağlı olarakta URL kısaltma özelliğini kullanabilirsiniz. Son kısımda ise paylaşımın yapılacağı zaman seçmeli ve ayrı ayrı paylaşım onayı verildiğinde nasıl görüneceğini belirlemek için önizleme yapmalısınız. Onayladığınızda içeriğiniz belirlediğiniz saatte paylaşılacaktır.

Reachpod
Reachpod

Gördüğünüz gibi ReachPod gibi araçlar sayesinde sosyal medyanızı tek sekmeden izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Tabi bu tür sosyal medya yönetim araçları öncelikli olarak markaların ve sosyal medya ajanslarının işlerini bir hayli kolaylaştırmakta. Ancak kişi başına düşen sosyal ağ üyeliğinin gitgide yükselmesi bizleri de böyle araçlar kullanmaya itiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler