AnasayfaİnternetGoogle Kurucularından Sergey Brin'in Hayatını Değiştiren İki Kitap

Google Kurucularından Sergey Brin’in Hayatını Değiştiren İki Kitap

Google’ın kurucularından olan Sergey Brin’in hayatını değiştiren kitaplara göz atın.

İlk olarak 1996 yılında basit bir arama motoru olarak geliştirilen Google, bugün yaklaşık 450 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelmiş durumda. Bu başarının arkasındaki önemli isimlerden biri de Google’ın kurucu ortaklarından olan Sergey Brin.

Sınıf arkadaşı Larry Page ile Google’ın temellerini atan Sergey Brin, şu anda sürücüsüz otomobil gibi teknoloji dünyasında ses getiren önemli projelerin geliştirildiği Google X ve Special Projects birimlerinden sorumlu olarak görevine devam ediyor.

Academy of Achievement tarafından kendisiyle yapılan bir röportajda geçmişiyle ilgili önemli anları paylaşan Sergey Brin, hayatına etki eden kitapları da açıkladı. İşte o kitaplar:

Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman! (Meraklı Bir Karakterin Serüvenleri) – Richard P. Feynman

Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman! - Richard Feynman

Richard Phillips Feynman tarafından yazılan ve 1985 yılında yayınlanan Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman! (Orijinal adı: Surely You’re Joking, Mr. Feynman!: Adventures of a Curious Character) isimli kitap Sergey Brin’in hayatını değiştiren kitaplardan biri.

Feynman’ın yazdığı otobiyografik kitaplarının tümünü okuduğunu ve hepsinin hayatı dolu dolu yaşama konusunda oldukça ilham verici bir yapıya sahip olduğunu belirten Brin, Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman! kitabının da bu bağlamda hayatını değiştirdiğini belirtiyor.

Snow Crash – Neal Stephenson

Snow Crash - Neal Stephenson

Sergey Brin’in hayatını etkileyen kitaplardan bir diğeri de, Neal Stephenson tarafından yazılan ve 1992 yılında yayınlanan Snow Crash isimli cyberpunk romanı olarak belirtiliyor. Yazılım kavramlarını insan yaşamına uyarlayan yazarın bu kitabı, Sergey Brin’e göre geleceği öngörme konusunda oldukça etkileyici.

Snow Crash romanının 2010 yılında Time tarafından İngilizce dilinde yazılmış en iyi 100 roman listesinde yer verildiğini de belirtmekte fayda var.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler