AnasayfaTeknolojiAndroid Sonunda Yeni Emojilerine Kavuşuyor

Android Sonunda Yeni Emojilerine Kavuşuyor

İlk etapta Nexus kullanıcılarına gelecek...

Apple’ın iOS 9.1 sürümü ile birlikte kullanıcılarına sunduğu yeni emoji çeşitlerinin ardından şimdi de Google, Android kullanıcılarına beklenen bu özelliği getiriyor.

Android’in başındaki isim Hiroshi Lockheimer tarafından Twitter üzerinden duyurulan yeni emoji desteği, ilk etapta Nexus kullanıcılarına gelecek. Yeni sistem güncellemesiyle birlikte gelecek olan yeni emojilerin yanı sıra; yeni klavye, yeni font ve diğer birtakım çeşitli özellikler de kullanıma sunulmuş olacak.

Lockheimer’ın attığı tweette, unicorn, aslan ve akrep ifadeleri görülüyor. Bunlar gibi birçok yeni emojinin de gelen güncellemede yer aldığı belirtiliyor.

Yeni güncellemenin Nexus kullanıcılarına önümüzdeki hafta geleceği belirtiliyor. Eğer bir Nexus kullanıcısı değilseniz, o zaman bir müddet daha beklemeniz gerekiyor. Zira yeni güncelleme diğer telefon üreticilerinin güncelleme takvimlerine bağlı olduğu gibi; ekstra testlere de tabi tutulması gerekiyor.

Gelen yeni güncellemenin sadece emojileri kapsamadığı da, Lockheimer’in attığı bir başka tweetten anlaşılabiliyor. Zira Lockheimer bir kullanıcının sorusu üzerine, tüm sürprizleri açıklayamacağını belirtiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler