AnasayfaHaberlerWindows 8.1 Yayınlandı! İşte Detaylar...

Windows 8.1 Yayınlandı! İşte Detaylar…

Microsoft, Windows Mağaza üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz Windows 8.1 güncellemesini duyurdu.

Microsoft, Windows 8.1 sürümünü kendi resmi blogundan duyurdu. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcılar yeni deneyimlere sahip olacak.

Bütün Windows 8 kullanıcılarının ücretsiz olarak kullanabileceği Windows 8.1, bugünden itibaren mağazalarda yerini alacak olan yeni cihazlarda da önyüklü olarak gelecek. Dileyenler yine bugünden itibaren teknoloji mağazalarından Windows 8.1’i paket olarak satın alabilecekler.

Windows 8.1 Başlangıç Ekranı
Windows 8.1 Başlangıç Ekranı

Windows 8.1 ile gelen yenilikler

Windows 8.1’e gelen yenilikler Haziran ayından bugüne geçen süre zarfında açıklanmıştı. Bilmeyenler için tekrar sıralayacak olursak;

  • Başlangıç ekranı: Windows 8.1’deki başlangıç ekranına; yeni kutucuk boyutları, yeni arka plan tasarımları ve yeni arkaplan resimleri eklendi. Ayrıca Windows başlatıldığında, başlangıç ekranı yada masaüstü seçeneklerinden biri seçilebilecek. Son olarak Başlangıç düğmesi de Windows 8.1 ile beraber geri getirildi.
  • Çoklu görevler: Windows 8.1 ile kullanıcılar, 4 uygulamayı yan yana -ölçeklenmiş bir şekilde- görüntüleyebilecek.
  • Çoklu monitörler: Kullanıcılar masaüstü veya Windows Mağazası’ndan indirdikleri uygulamaları bir veya birden fazla monitörde görüntüleyebilecek.
  • Bing Akıllı Arama: Başlangıç ekranında dokunma, kaydırma ve yazma ile ulaşılabilen Akıllı Arama ile artık bilgisayar içi belgelerden websitelerine, uygulamalardan buluttaki dosyalara kadar kolay bir şekilde arama yapılabilecek.
  • Gelişmiş yeni Microsoft uygulama ve hizmetleri: Windows 8.1 ile birlikte Food&Drink ve Health&Fitness adında iki yeni uygulama kullanıma sunuldu. Ayrıca Internet Explorer 11, E-posta, Xbox, Haberler, Hava Durumu, Finans ve Seyahat uygulamaları da güncellendi.
  • SkyDrive: Windows 8.1 ile birlikte SkyDrive, kullanıcılara daha gelişmiş bir bulut entegrasyonu sağlayacak. Kullanıcılar, dosyalarına her cihazda sürekli olarak erişim sağlayabilecek. SkyDrive Akıllı Dosyalar sayesinde ise kullanıcılar, çevrimiçi veya çevrimdışı olarak; dosya oluşturma, dosya düzenleme ve dosya paylaşma işlemlerini gerçekleştirebilecek.
  • Yeni Windows Mağazası: Yeni tasarımı ile birlikte Windows Mağazası’na kullanıcının en yeni ve en popüler uygulamaları bulabileceği “Yeni ve Yükseliştekiler” bölümü eklendi. Bing’in geliştirilmiş ilişkilendirme özelliği sayesinde artık kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş uygulama önerileri sunulacak. Ayrıca kullanıcılar uygulamalarını artık Windows Mağazası üzerinden de güncelleyebilecek.

Eğer bir Windows 8 kullanıcısı iseniz Windows’unuzu 8.1 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak güncelleme dosyasını indirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler