AnasayfaHaberlerWinamp'ın Kapanmaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Winamp’ın Kapanmaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Başlatılan imza kampanyası ile Winamp fanları; Winamp’ın bitirilmemesi için AOL şirketinin açık kaynak kodunu vermesini amaçlıyor.

Dünyanın en popüler müzik çalar programlarından biri olan Winamp yaklaşık olarak bir hafta önce 20 Aralık 2013 tarihinde veda edeceğini duyurmuştu. 15 yıllık geçmişiyle müzik sektörüne en erken giren programlardan biri olan Winamp’ın kapatılacağını öğrenen Winamp fanları, bu efsane müzik çalar programının kapatılmaması için bir imza kampanyası başlattı.

SaveWinamp.com adresinden başlatılan imza kampanyasında, Winamp’ın kapatılmaması yada AOL şirketi tarafından Winamp’ın açık kaynak kodlarının verilmesi amaçlanıyor. Winamp fanları tarafından oluşturulan sayfada oldukça duygusal mesajlar yer alıyor. Başlatılan imza kampanyasında gerekçe olarak Winamp’ın; en iyi müzik çalar programlarından biri olduğu, kullanımının basit olduğu ve hala birçok kişi tarafından kullanıldığı belirtildi.

winamp imza kampanyası
winamp imza kampanyası

Sitede ayrıca “Winamp ile başlayan dijital müziğin tarihi” konulu bir video da paylaşıldı:

YouTube‘un popüler kullanıcılarından biri olan Jon Paula da Winamp’ın kapanmaması için bir video hazırladı:

Başlatılan imza kampanyası için Winamp’ın sahibi AOL şirketinin nasıl reaksiyon vereceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler