AnasayfaHaberlerTwitter'da Engellediğiniz Kişiler Artık Sizi Takip Edebilecek

Twitter’da Engellediğiniz Kişiler Artık Sizi Takip Edebilecek

Twitter Engelleme sistemine yeni düzenlemeler getirdi. Buna göre artık engellenen hesaplar engelleyen kişiyi takip edebilecek ve etkileşimde bulunabilecek.

Twitter’ın resmi blogundan duyurduğu yeni düzenlemede kişiler artık engellediği profiller tarafından takip edilebilecek, tweetlerini görebilecek ve etkileşimde bulunabilecek (Retweet, Favori vs gibi).

Şirketin değiştirdiği engelleme sisteminin yeni açıklamasına göre;

[quote_box_center]Bir kullanıcı engellendiğinde ne olur?

Eğer bir kullanıcıyı engellediğinizde o kullanıcının bundan haberi olmaz, ve siz de aşağıdakilere maddelere tabi olursunuz:

– O kişi takipçileriniz arasından çıkar,
– Anasayfa haber akışınızda o kişiye ait güncellemeler (tweet, retweet vs.) göremezsiniz,
– @Bağlan menüsünde onun cevaplarını ve sizden bahseden hareketlerini göremezsiniz,
– Etkileşimler ve etkinlikler menüsünde o kişinin tweetleri, profili veya diğer etkileşimlerini göremezsiniz,
– Ancak engellediğiniz kişinin profiline girdiğinizde tweetlerini görebilirsiniz.

Not: Eğer hesabınız herkese açıksa; engellediğiniz kişinin sizi takip etmesine, tweetlerinizle etkileşime geçmesine yada onun anasayfasında sizin tweetlerinizi görmesine engel olamazsınız. Ancak hesabınız korumalı ise bunların olmamasını sağlayabilirsiniz.[/quote_box_center]

Yani Twitter’ın bu yeni düzenlemesine göre; artık engellediğiniz / blokladığınız kullanıcılar -eğer hesabınız herkese açık ise- sizi takip edebilecek, tweetlerinizi favoriye alma, retweet etme gibi etkileşimlerde bulunabilecek ve kendi anasayfasında da sizin attığınız tweetleri görebilecek.

Buna da bir göz atın >> “Bir Twitter Hikayesi [İNFOGRAFİK]”

Twitter‘ın bu düzenleme ile amacının ne olduğu bilinmiyor, ancak kullanıcıların bu durumu sevmeyeceği net bir şekilde ortada. Zira yeni düzenleme, artık kullanıcının engellediği kişileri sadece kendilerinin görmemesini sağlıyor. Öbür taraftan engellenen kişiler engelleyen kişilerin tweetlerini hala görebiliyor ve etkileşimde bulunabiliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler