AnasayfaHaberlerQualcomm Quick Charge 3.0 İle Bataryalar Daha Hızlı Dolacak

Qualcomm Quick Charge 3.0 İle Bataryalar Daha Hızlı Dolacak

Qualcomm, Quick Charge standardının yeni versiyonu olan ve bataryaları 35 dakikada yüzde 80 oranında dolduran Quick Charge 3.0’ı duyurdu.

Günümüz mobil cihazların en büyük problemi olan batarya sorunları için kapasite iyileştirmeleri bakımından an itibariyle kalıcı çözümler üretilemese de, en azından çok çabuk şarjı biten telefonların daha hızlı şarj olabilmelerini sağlayacak yeni teknolojiler geliştirilmeye devam ediyor.

İlgili: Google X, Yeni Nesil Bataryalar İçin Düğmeye Bastı

Qualcomm tarafından geliştirilen hızlı şarj teknolojisi de bu bağlamda mobil cihaz üreticilerine ve dolayısıyla kullanıcılara fayda sağlıyor. Quick Charge adı verilen standardın 3. versiyonunu duyuran Qualcomm, yeni versiyon ile birlikte bataryaların 35 dakikada %80 oranında dolduğunu ifade ediyor. Bu da Quick Charge’ın ilk versiyonuna göre 2 kat daha hızlı şarj edebilmesi anlamına geliyor.

Qualcomm Quick Charge 3.0

Qualcomm’un 2016 yılında piyasaya süreceği Snapdragon 820 işlemciler ile birlikte gelecek olan Quick Charge 3.0, diğer bazı çipsetlere de entegre edilmiş olacak.

Qualcomm’un lisanslı Quick Charge teknolojisinin çalışma mantığını kısaca “cihazların verimli ve güvenli bir şekilde şarj oranını arttırmak için şarj aletleriyle akıllı iletişim kurması” şeklinde açıklamak mümkün. Ayrıca ilk olarak sadece duvar prizlerini kapsayan bu teknolojinin artık taşıtlardaki şarj cihazlarını ve diğer batarya paketlerini de kapsadığını söyleyebiliriz.

Android Telefonunuzun Performansını Arttıracak 5 Uygulama

Snapdragon 820’nin yanı sıra, Quick Charge 3.0’ın uyumlu olduğu platformlar arasında Snapdragon 620, 618, 617 ve 430 modelleri bulunuyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler