AnasayfaHaberlerMicrosoft 2013 Yılında 3 Milyon Adet Xbox One Sattı

Microsoft 2013 Yılında 3 Milyon Adet Xbox One Sattı

Microsoft, son sürüm oyun konsolu Xbox One için 2013 yılı içinde 3 milyon adet sattığını açıkladı.

Popüler oyun konsollarından biri olan Xbox One, piyasaya sürüldüğü 22 Kasım tarihinden beridir oldukça ilgi odağı oldu. Hatta satışa sunulduğu ilk 18 gün içinde 2 milyondan fazla Xbox One satılmıştı. Xbox’ın resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre ise bu tarihten sonraki 20 gün boyunca 1 milyon adet Xbox One daha satıldı. Yani Microsoft 2013 yılı içinde toplamda 3 milyondan fazla Xbox One satışı gerçekleştirmiş oldu.

Açıklamada; 2013 yılı içinde toplam 13 ülkede 3 milyon adet Xbox One satışı gerçekleştirdiklerini belirten Microsoft‘un Xbox Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcı Yusuf Mehdi, bu muazzam satış için tüm Xbox kullanıcılarına teşekkür etti.

Bir diğer popüler oyun konsolu olan PlayStation 4 de Xbox One’a benzer bir satış rakamlarına ulaşmıştı. Satışa çıktığı ilk gününde 1 milyon adet PlayStation 4 satan Sony, ilk iki haftada 2.1 milyon PlayStation 4 satışına ulaşmıştı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler