AnasayfaİnternetDropbox'tan Depolama Alanı Sorunu Yaşayanlara Yenilikçi Çözüm

Dropbox’tan Depolama Alanı Sorunu Yaşayanlara Yenilikçi Çözüm

Bilgisayardaki Dropbox dosyaları artık yer kaplamayacak!

Popüler depolama servisi Dropbox, hard disk kapasitesi ile ilgili sorun yaşayan, depolama alanı endişesi duyan bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek yeni projesini duyurdu.

“Project Infinite” adı verilen yeni proje, kullanıcıların Dropbox ile ilişkilendirilen dosya ve klasörlerin, bilgisayarda yer kaplamadan saklanmasını sağlıyor. Yani bilgisayar üzerindeki dosyalar doğrudan Dropbox bulut sistemi üzerinden çekilebiliyor.

Dropbox-Project-Infinite-depolama

Daha önce de bilgisayardaki dosyalar Dropbox hesabı ile senkronize ediliyor olsa da, ilgili dosyalar bilgisayarda da yer kaplıyordu. Ancak Project Infinite sayesinde bilgisayarda tutulan dosyalar sadece bir kısayol olarak görüntüleniyor. Ayrıca bu kısayollara tıklandığında, kaynağı bulut sisteminde olan dosyalar doğrudan bilgisayar üzerinden hızlı bir şekilde açılabiliyor.

Dropbox ile senkronize edilen dosyalar, üzerinde bulunan küçük bulut ikonuyla diğer yerel dosyalardan ayırt edilebiliyor. Dropbox’ın proje sunumunda da gösterildiği gibi, kullanıcılar istedikleri dosyayı tek tek senkronize edebiliyor.

Dropbox Project Infinite

Project Infinite ile kullanıcılar ayrıca istediği dosyaları doğrudan yerel olarak saklayabiliyor. Yani normalde yer kaplamayan ve doğrudan bulut sistemindeki dosyaların bir kısayolunu oluşturan bu dosyalar, istendiği takdirde bilgisayara indirilebiliyor.

Sadece Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanılabilecek olan bu özellik, kullanıcıları herhangi bir işleme de tabi tutmuyor. Yani bu özellik için herhangi bir işletim sistemi güncellemesi vs yapmaya gerek kalmıyor.

An itibariyle test aşamasında olan Project Infinite, şimdilik sadece sınırlı sayıda kullanıcıya aktif edilmiş durumda. Herkesin kullanımına ne zaman açılacağı ise henüz belli değil.

KAYNAKEngadget

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler