AnasayfaHaberlerWeb Üzerinde "Windows 93" Olsaydı...

Web Üzerinde “Windows 93” Olsaydı…

Resmiyette hiçbir zaman varolmayan işletim sistemi sürümü Windows 93, tarayıcılarda kullanılabilir olsaydı nasıl olurdu?

Microsoft‘un şimdiye kadar yayınlanan işletim sistemi sürümleri arasında bulunmayan Windows 93, bir geliştirici tarafından tarayıcılarda görüntülenmek üzere baştan tasarlandı. Hatta o kadar güzel tasarlanmış ki, sistemdeki bazı uygulamaları çalıştırmak mümkün.

Windows 3X sürümünün ardından direkt olarak Windows 95’e geçiş yapan Microsoft, Windows 93 ismi ile herhangi bir sürüm yayınlamamıştı. Ancak bir geliştirici, bunu windows93.net sitesi üzerinden tarayıcı ortamına dökerek ortaya oldukça hoş bir çalışmaya imza attı.

Windows 93 (windows93.net)
Windows 93 (windows93.net)

Hali hazırda kullanılabilen Paint (Piskel), Skype (Zkype), Solitare (Solitude), Internet Explorer (Cat Explorer) gibi uygulamalara da -sözde- Windows 93 sürümünde yer verilmiş. Bunların dışında çeşitli uygulama, oyun ve videolar da (hata pencereleri de dahil) Windows 93 sürümüne uygun olarak tasarlanıp kullanıma sunulmuş.

Windows 93 - Uygulamalar (windows93.net)
Windows 93 – Uygulamalar (windows93.net)

Oldukça hoş bir görünüme sahip olan platforma windows93.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler