AnasayfaHaberlerSamsung ChatON Israrından Vazgeçiyor

Samsung ChatON Israrından Vazgeçiyor

Son zamanlarda popüler hale gelen anlık mesajlaşma servislerine ayak uyduramayan Samsung, mesajlaşma servisi ChatON’u artık kapatacağını açıkladı.

Whatsapp, LINE, WeChat gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının popüler hale gelmesi birçok platformu da devre dışı bıraktı. Bunun son örneği ise Samsung’tan geldi. Samsung pazardaki taleplerin değiştiğini vurgulayarak ChatON uygulaması için artık efor sarfetmeyeceklerini belirtti.

Kullanıma sunulduğu 2011 yılından bugüne toplam 100 milyon ChatON kullanıcı sayısına ulaşan Samsung, Kuzey Kore merkezli medya kuruluşu Yonhap News‘e yaptığı bir açıklama ile artık pazar şartlarının değiştiğini ve ChatON’un gelecek planlarında yer almadığını belirtti. Bunun yerine sağlık ve mobil reklamcılığa daha fazla odaklanacakları ifade edildi.

ChatON
ChatON

Açıklamaya göre ChatON uygulaması, ABD dışında tüm ülkelelerde 1 Şubat 2015 tarihi itibariyle artık kullanılamayacak. ABD’de ise 2015’in ilk çeyreğinde kullanıma kapatılması bekleniyor, ancak bunun için net bir tarih belirtilmiş değil.

Yapılan açıklamada ayrıca ChatON kapatılmadan önce varolan kullanıcıların kendi verilerini yedekleyebilecekleri de belirtildi.

Samsung her ne kadar pazar şartlarının değişmesi sonucu böyle bir karar aldıklarını ifade etse de, cihazlarda yerleşik olarak gelen ChatON uygulamasının kullanıcılar tarafından sevilmediği bir gerçek. Zira son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre ortalama bir kullanıcının bir ay içinde ChatON’da geçirdiği süre sadece 6 saniye. Aslında bu rakam bile Samsung’un ChatON servisini kullanıma kapatması için yeterli bir sebep olarak düşünülebilir.

KAYNAKEngadget

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler