Scarface’den Matrix’e, Inception’dan Guardians of the Galaxy’ye kadar birçok filmi 8 bitlik görüntü ve ses kalitesiyle izleyin.

Popüler YouTube kanalı CineFix, birçok kişinin sevdiği ve izlediği popüler filmleri 8-bit kalitesinde ses ve görüntüler ile baştan dizayn ediyor. Oldukça hoş bir şekilde hazırlanan videolar, görüntü ve ses olarak filmlerin gerçek hallerinden uzak olsa da, olaylar olduğu şekliyle yer alıyor.

Atari oyunlarını andıran görüntülere sahip olan videolarda, filmlerde geçen önemli olayların neredeyse tümü ele alınmış vaziyette. Filmlerdeki detaylar bile bu 8-bitlik video serisinde unutulmamış. (Teknik olarak bazı videolarda 16 bit kullanıldığını da belirtmemiz gerekiyor.)

Matrix 8 Bit
Matrix 8-Bit

Bir çok popüler filmi 8-bit videolara dönüştürerek bunları 8 Bit Cinema adı altında bir nostalji haline getiren CineFix, bu videolara özel olarak YouTube’da bir oynatma listesi de oluşturmuş durumda. Oldukça hoş bir şekilde dizayn edilen bu videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

[vc_button title=”8 Bitlik Game of Thrones Oyunu Oynamaya Hazır mısınız?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/game-of-thrones-oyunu”]

NOT: Videonun sol üst köşesindeki Oynatma listesi / Playlist yazan alandan istediğiniz filme geçiş yapabilirsiniz.