AnasayfaTeknolojiIkea'dan Tek Kullanımlık Fotoğraf Uygulaması: Klikk

Ikea’dan Tek Kullanımlık Fotoğraf Uygulaması: Klikk

Ikea Belçika ilginç olduğu kadar anlamlı bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışma kapsamında geliştirilen “Klikk” isimli fotoğraf uygulaması üzerinden kullanıcılar sadece tek bir fotoğraf çekebiliyor.

Mobil teknolojilerin gelişimi ve fotoğraf odaklı platformların artış göstermesi sebebiyle fotoğrafçılığın öldüğünü düşünen Ikea Belçika, eski fotoğrafçılık kültürünü yeniden canlandırmak adına kullanıcılara herhangi bir düzenleme veya tekrar deneme şansı vermeden tek bir fotoğraf çekmelerini sağlayacak yeni bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Ikea Art Collection 2016 kapsamında yürütülen proje, Mandy Barker, Bobby Doherty, Jill Greenberg, Annika Von Hauswolff, Chad Moore, Rankin ve diğer profesyonel fotoğrafçıların 11 adet çalışmasını kapsıyor. 12. fotoğrafın ise bu yarışma sonucunda belirleneceği ifade ediliyor.

Yarışmada birinci seçilen fotoğraf ise Ikea.be adresinde sergilenecek ve yaklaşık 1000 Ikea müşterisi de bu fotoğrafı ücretsiz olarak temin edebilecek. Bunun dışında ise fotoğrafçıya çalışması karşılığında herhangi bir ödül verilmeyecek.

Projenin arkasında ise DDB Brussels ajansı bulunuyor.

11 Portre İle Fotoğraf Makinelerinin Evrimi

KAYNAKAdweek

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler