AnasayfaHaberlerGoogle'dan Kullanıcılar İçin İpuçları Sayfası: Google Tips

Google’dan Kullanıcılar İçin İpuçları Sayfası: Google Tips

Kullanıcıların Google ürünleri hakkındaki ipuçlarını öğrenmeleri amacıyla Google tarafından “Google Tips” adında bir ipuçları sayfası hazırlandı.

Hatırlarsanız bundan yaklaşık 2 ay önce Apple kendi ürünleri ile ilgili ipuçlarının bulunduğu Apple İpuçları Sayfası‘nı duyurmuştu. Ürünlerinin arkaplanda kalan bazı özelliklerini kullanıcılara duyurmak isteyen Google da “Google Tips” ile kullanıcılarına fayda sağlayacak bir sayfa hazırlamış oldu.

YouTube’dan Google Drive’a; Google Maps’ten Gmail’e kadar birçok Google ürünü hakkında ipuçlarının yer aldığı sayfa kullanıcıların oldukça işine yarayacak.

Google Now (Google Asistan)’daki gibi kartlar şeklinde sunulan Google ipuçları ile kullanıcılar Google ürünlerinin kullanımı hakkındaki deneyimlerini arttırmış olacak. Oldukça interaktif bir şekilde hazırlanan sayfadaki ipuçlarını ayrıca ev, işyeri yada herhangi bir Google ürünü olarak kategorize edebiliyorsunuz.

google ipuçları
google ipuçları

Şimdilik İngilizce olarak yayınlanan Google Tips sayfasındaki Google ürünleri ise; Android, Chrome, Gmail, Google+, Calendar (Takvim), Docs (Dökümanlar), Drive, Keep, Maps (Haritalar), News (Haberler) , Play, Search (Arama) ve YouTube.

İpuçlarından birine tıkladığınızda ipucu ile ilgili; açıklama, resimli anlatım, öncesinde yapılması gerekenler ve ipucunu kullanabileceğiniz platformlar gibi ayrıntıları görebilirsiniz. Dilerseniz Google Tips sayfasına eklenmesini istediğiniz ipuçlarını Google’a bildirerek sayfada yayınlanmasını da sağlayabilirsiniz.

google ipuçları 2
google ipuçları 2

NOT: Google Now Türkiye’de (Türkçe dili seçili olan cihazlarda) kullanılamadığı için bazı ipuçlarını şu anda uygulayamayabilirsiniz. 

Eğer siz de Google ürünleri ile ilgili ipuçlarını denemek isterseniz, Google Tips sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler