AnasayfaHaberlerGoogle Arama Sonuçlarında Sağlık Bilgilerini de Gösterecek

Google Arama Sonuçlarında Sağlık Bilgilerini de Gösterecek

Google, Bilgi Grafiği dahilinde artık arama sonuçlarında (ilk olarak ABD’de) sağlık bilgilerine de yer vereceğini duyurdu.

Google’ın bazı temel arama sorguları için kullanıcılara özel sonuçlar gösterdiğini biliyoruz. Bilgi Grafiği (Knowledge Graph) altında, çeşitli filmler, tarihi kişilikler, önemli olaylar ve daha birçoğu bunlardan sadece birkaçı. Son olarak oyunları ve şarkı sözlerini de Bilgi Grafiği dahilinde arama sonuçlarına ekleyen Google, şimdi de çok fazla sorguya sahip olan sağlık konularını da bu çatı altında toplamaya karar vermiş durumda.

Şimdilik sadece ABD’de kullanılabilecek olan bu özellik ile kullanıcılar, genel sağlık sorunları ile ilgili arama yaptığı zaman o soruna özel olarak hazırlanmış kısa bir bilgiyle karşılaşacak. Sağlık problemleri ile ilgili tedaviler, semptomlar ve diğer detaylar bu alanda yer alacak.

Google sağlık arama sonuçları
Google sağlık arama sonuçları

Google‘a gelen yeni özellik içinde şu anda 400’den fazla medikal durum bulunuyor. Şimdilik sadece ABD’de ve İngilizce olarak bilgi sunan bu özel sonuçlara, bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden de ulaşılabiliyor.

[vc_button title=”Google Hasta İle Doktoru Canlı Video Üzerinden Buluşturacak” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-hasta-ile-doktoru-internet-uzerinden-bulusturacak”]

Google tarafından yapılan açıklamaya göre, yakın zaman içinde bu özelliğin sahip olduğu medikal durumların sayısı arttırılacak ve ABD dışındaki diğer ülkelerde de bu özellik aktif edilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler