AnasayfaHaberlerGoogle'dan Yeni Adwords Aracı: Website Call Conversions

Google’dan Yeni Adwords Aracı: Website Call Conversions

Google, Adwords kapsamında reklamverenlerin web sitelerinden gelen telefon aramalarını izleyebilmelerini sağlayan Website Call Conversions aracını duyurdu.

Google’dan reklamverenlerin daha iyi ölçüm yapabilmelerini sağlayacak bir yeni araç daha kullanıma sunuldu: Website Call Conversions. Reklamverenler bu araç ile artık web siteleri üzerinden gelen telefon aramaları ile ilgili istatistiklere ulaşabilecek. İlk olarak ise Google yönlendirme numaralarının kullanılabildiği ülkelerde; yani ABD, Avustralya, Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere‘de kullanılabilecek.

Mobil üzerinden arama yapanların %70‘inin arama reklamları üzerinden reklamverene telefon ile ulaştığını söyleyen Google, bunun üzerine Website Call Conversions adındaki yeni Adwords aracını kullanıma açtıklarını belirtti. Yapılan ölçümlerin; telefon numarası eklenen Adwords reklamları, yönlendirme numaraları ve arama dönüşümleri üzerinden de elde edilebileceği belirtildi.

Website Call Conversions
Website Call Conversions

Website Call Conversions nasıl çalışacak?

Diyelim ki bir müşteri şirketiniz ile ilgili bilgi almak için Google’da arama yaptı ve Google arama reklamınıza tıklayıp web sitenize geldi. Burada website arama (telefon) dönüşümü, web sitenize aramaların o müşteriden geldiğini ölçen Google yönlendirme numarası yerleştirecek. Müşteri ister numara kısmına tıklasın, isterse direkt olarak telefonundan arama yapsın; arama dönüşümü, anahtar kelimeye dayalı dönüşüm değeri ve müşteriyi çeken reklamı birbirine bağlayabileceksiniz.

Kısaca; Website Call Conversion aracı ile ölçüm sağlayan reklamverenler, ellerindeki veriler doğrultusunda hangi anahtar kelimeler ile müşterinin telefon araması yaptığını, bu kelimeler arasındaki değer seviyesini ve bunun gibi telefon araması ile ilgili birçok istatistiğe ulaşmış olacak. Reklamverenler ayrıca ilgili web sitesinin spesifik bir sayfası için de ölçüm yapabilecek.

Kurulum için yapmanız gereken ise Adwords hesabınız üzerinden bir kod snippet’i almak ve bu kodu web sitenize eklemek. Kurulum ile ilgili daha detaylı bilgiye buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler