AnasayfaHaberlerAlan Eustace Google'dan Ayrılıyor!

Alan Eustace Google’dan Ayrılıyor!

Google Knowledge biriminin Kıdemli Başkan Yardımcısı Alan Eustace şirketten ayrılarak emekli olacağını açıkladı.

Uzun süredir Google’da çalışan ve son olarak şirketin “Knowledge” biriminin Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevini ifa eden; geçtiğimiz Ekim ayında da yüksekten atlama rekorunu kıran Alan Eustace artık şirketten ayrılarak emekli olacağını açıkladı.

TechCrunch’ın haberine göre şirketten ayrılacak olan Alan Eustace, başka bir departmanda çalışmasına devam etmeyecek; yani emekli olacak. Yerine kimin geçeceği ise henüz belli değil.

Habere göre Google, kapsamlı olarak bir yeniden yapılandırma sürecine hazırlanıyor. Alan Eustace’nin de uzun zamandır ayrılmak istediği biliniyor. Google’ın bu yapılandırma süreci ise Alan Eustace’in ayrılması için iyi zamanlama olarak gösteriliyor.

Alan Eustace
Alan Eustace

Alan Eustace, 2002 yılında HP’den Google’a transfer olmuştu. İlk olarak “Mühendislik” biriminin kıdemli başkan yardımcısı olarak görevine başlayan Eustace, 2011 yılında ise yeni bir birim olan “Knowledge” biriminde kıdemli başkan yardımcısı oldu ve bugüne kadar aynı görevine devam etti.

Konu ile ilgili olarak Google tarafından yapılan resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler