AnasayfaHaberlerGoogle Kamera ve Chrome Remote Desktop Uygulamaları Yayınlandı

Google Kamera ve Chrome Remote Desktop Uygulamaları Yayınlandı

Google, Android için geliştirdiği iki yeni uygulamasını duyurdu: Google Kamera ve Chrome Remote Desktop.

Google, Android cihazlar için geliştirdiği iki yeni uygulaması ile kullanıcıların yerleşik Android uygulamaları arasında sıkışıp kalanları kurtaracak gibi görünüyor. Google Kamera uygulaması ile Google, kullanıcının klasik Android kameralarında yapabildiklerinden daha fazlasını sağlarken; Chrome Remote Desktop uygulaması ile de kullanıcının Android cihazından bilgisayarlara uzaktan yönetebilmesine imkan veriyor.

Google Kamera

Şimdilik Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen Google Kamera, Android cihazlarda yerleşik olarak gelen kameradan daha fazla seçenek sunuyor. Özellikle fotoğraf kalitesi konusunda yüksek performans sağlayan Google Kamera’da yüksek performansın yanı sıra birçok ek özellik de bulunuyor.

Google Kamera uygulamasının sahip olduğu en dikkat çekici özellik Lens Blur özelliği. Bu özellik sayesinde farklı odaklama seçeneklerini kullanabiliyorsunuz. Opsiyonel odaklama özelliği ile çekim yapabildiğiniz gibi; fotoğrafı çektikten sonra da dilediğiniz alana odaklama yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Photo Sphere özelliği ile de yatay çekim yapma zorunluluğu olmadan 360 derece panoramik fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Uygulamada standart Panorama özelliğinin de yer aldığını belirtelim.

Google Kamera - Lens Blur
Google Kamera – Lens Blur

Chrome Remote Desktop

Google’ın duyurduğu bir diğer uygulama olan Chrome Remote Desktop ise adından da anlaşılacağı gibi Android cihazlar ile PC veya Mac bilgisayarları uzaktan yönetebilmeyi sağlıyor. TeamViewer benzeri bir uygulama olan Chrome Remote Desktop’u kullanabilmek için bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcınıza da aynı Chrome uzantısını kurmanız gerekiyor. Daha sonra ise Android cihazınız ile bilgisayarınızı eşleştirmeniz gerekiyor. Chrome’a ait resmi blogdan yapılan açıklamaya göre uygulamanın iOS versiyonu da bu sene içinde kullanıma sunulacak.

Chrome Remote Desktop Android
Chrome Remote Desktop Android

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler