AnasayfaHaberlerGoogle'a Yedeklediğiniz Fotoğrafları Artık Gmail'de Kullanabilirsiniz

Google’a Yedeklediğiniz Fotoğrafları Artık Gmail’de Kullanabilirsiniz

Google’a yedeklediğiniz akıllı telefon veya tabletinizdeki fotoğrafları artık kolay bir şekilde Gmail üzerinden kullanabileceksiniz.

Google’ın yeni duyurduğu Gmail güncellemesine göre, mobil cihazlardan Google’a yedeklenen fotoğraflar bundan böyle Gmail’de kolay bir şekilde kullanılabilecek. Yeni özellik bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.

Eğer bir Android veya iOS kullanıcısı iseniz Google’ın otomatik Otomatik Yedekleme özelliğini mutlaka görmüşsünüzdür. İşte bu özelliği kullanan mobil cihaz kullanıcıları artık Google’a yedekledikleri fotoğrafları çok kolay bir şekilde Gmail yazışmalarında kullanabilecek.

Yeni özelliği kullanmak için yeni e-posta yazma penceresinde alt kısımda çıkan “Fotoğraf ekle” ikonuna tıklayın.

Gmail fotoğraf ekleme
Gmail fotoğraf ekleme

Daha sonra karşınıza çıkan pencereden Google fotoğraflarınızı ve diğer seçenekleri görebilir ve istediğinizi ekleyebilirsiniz.

Google fotoğrafları
Google fotoğrafları

Yeni özellik ile ayrıca fotoğraflarınızı albüm olarak paylaşabilir ve isterseniz eklediğiniz fotoğrafların boyutunu köşelerinden tutarak değiştirebilirsiniz.

Gmail fotoğraf boyutu ayarlama
Gmail fotoğraf boyutu ayarlama

Otomatik Yedekleme özelliği şimdilik sadece Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Dolayısıyla web üzerinden kullanılabilen yeni Gmail güncellemesi sadece Android ve iOS cihaz sahipleri için geçerli olacak. Güncelleme ise bugünden itibaren tüm Gmail kullanıcıları için uygulanmaya başlayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler