AnasayfaHaberlerPayPal Mobil Ödeme Girişimi Paydiant'ı Satın Aldı

PayPal Mobil Ödeme Girişimi Paydiant’ı Satın Aldı

Popüler ödeme platformu PayPal, mobil ödeme girişimi Paydiant’ı satın alarak, Here POS cihazına kablosuz ödeme teknolojisini getireceğini duyurdu.

[dropcap type=”2″ text_color=”#fd2736″]M[/dropcap]obil ödeme konusunda rakiplerinden geri kalmak istemeyen PayPal, 2013 yılında mobil ödeme sistemi Venmo‘yu satın almasının ardından şimdi de bir diğer mobil ödeme girişimi Paydiant‘ı satın aldığını duyurdu.

Mobil ödeme girişimi Paydiant, kurulduğu 2010 yılından beridir markalara, ödeme modüllerini mobil uygulamalarına entegre edebilmeleri konusunda hizmet veriyor. Müşterilerinden bazıları ise; Subway, Capital One, Walmart ve Target.

Paydiant
Paydiant

Paydiant’ın sahip olduğu ödeme sistemi; NFC, QR kodları gibi birçok teknolojiyi destekliyor. PayPal’ın satın alması ise özellikle bu teknolojileri sistemlerine entegre etme konusunda PayPal’ın işine yarayacağı düşünülüyor.

Satın alma işleminin yanı sıra PayPal’dan bir yenilik haberi daha gelmiş durumda. PayPal’ın mobil ödemeler için geliştirdiği Here adındaki POS cihazı yakın zamanda kablosuz ödeme teknolojisi desteğine de sahip olacak.

PayPal Here POS cihazı
PayPal Here POS cihazı

Here’ın NFC-destekli versiyonu cihazları Bluetooth aracılığıyla eşleştirecek. Cihazda ayrıca standart çip ve PIN desteği de olacak. Önümüzdeki yaz aylarında Birleşik Krallık ve Avustralya’da kullanılabilecek olan Here’ın yeni versiyonu daha sonra ABD’de piyasaya sürülecek.

[vc_button title=”NFC Teknolojisi Nedir, Neler Yapılabilir?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/nfc-nedir-neler-yapilabilir”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler