AnasayfaSosyal MedyaTüm Zamanların En Fazla Retweet Edilen 5 Tweeti

Tüm Zamanların En Fazla Retweet Edilen 5 Tweeti

Twitter’ın kurulduğu 2006 yılından bu zamana en fazla retweet (RT) edilen 5 tweete bir göz atın.

5. Justin Bieber

Mrs. Bieber olarak bilinen 6 yaşındaki küçük Justin Bieber hayranı Avalanna Routh’un ölümüne sebep olan kanseri, Justin Bieber başta olmak üzere birçok kişiyi derinden üzdü. Bunun üzerine Justin Bieber’ın attığı tweet ise birçok kişi tarafından retweet edildi.

4. Paul Walker

Hızlı ve Öfkeli filmlerinin unutulmayacak olan yıldızı Paul Walker, herkesin bildiği üzere bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Buna inananlar olduğu kadar inanmak istemeyenler ve bunun bir yalan haber olduğunu savunanlar da oldu. Ancak Paul Walker’ın ölüm haberi resmi Twitter hesabı üzerinden de paylaşıldı. Atılan tweet birçok kişi tarafından retweet edildi.

3. Lea Michele

Tüm dünyada çok sevilen Glee adlı dizinin yıldızı Cory Monteith’in Kanada’da bir otel odasında ölü bulunması tüm dünyayı derinden üzdü. Bunun üzerine kız arkadaşı Lea Michele‘ın Twitter üzerinden paylaştığı fotoğraflı tweet yüz binlerce kullanıcı tarafından retweet edildi.

2. Barack Obama

2012 ABD Seçimleri’nde tekrar kazanan taraf olan Barack Obama, seçim sonuçlarının ardından attığı o popüler “Four more years” tweeti uzun zamandır Twitter’ın en çok retweet edilen tweeti olmuştu. Eşi Michelle Obama’ya sarılırken çekilen fotoğrafı da içeren bu tweet oldukça fazla sayıda retweet edildi.

1. Ellen DeGeneres

Oscar 2014 ödüllerine damgasını vuran şüphesiz ki ne ödüller ne de katılım sağlayan ünlülerdi. Oscar 2014 ödüllerine damgasını vuran asıl olay Ellen DeGeneres‘in Twitter üzerinden paylaştığı selfie fotoğraf oldu. Ellen DeGeneres, Bradley Cooper, Brad Pitt, Angelina Jolie, Julia Roberts, Jennifer Lawrence, Kevin Spacey gibi dünya yıldızı ünlülerin yer aldığı bu selfie karesi, milyonlarca kez retweet alarak Twitter tarihinin en fazla retweet edilen tweeti olma özelliğine sahip oldu.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler