AnasayfaHaberlerTwitter Tweetler İçin "Quick Promote" Özelliğini Duyurdu

Twitter Tweetler İçin “Quick Promote” Özelliğini Duyurdu

Twitter’ın duyurduğu “Quick Promote” özelliği ile Twitter Analytics üzerinden kolay bir şekilde sponsorlu tweet oluşturabilirsiniz.

Reklam konusunda sürekli yenilik arayışı içinde olan Twitter şimdi de markaların hızlı ve kolay bir şekilde sponsorlu tweet oluşturabilmelerini sağlayan “Quick Promote” özelliğini duyurdu. Twitter Analytics servisi üzerinden kullanılabilen özellik, markaların en popüler tweetlerini birkaç adımda öne çıkarmalarını sağlıyor.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için geliştirilen yeni özellik ile Twitter reklam gelirlerini arttırmak istiyor. Zira bu işletmeler daha önce platformun self servis reklam platformunu kullanıyordu. Ancak şirket Twitter Analytics servisinin bu işletmeler tarafından daha fazla kullanıldığını farkedince, bu işletmeleri reklam vermeye teşvik etmek amacıyla analiz paneline Quick Promote özelliğini ekledi.

Konu ile ilgili olarak Twitter Ürün Yöneticisi Buster Benson, kullanıcıların küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin sponsorlu tweetlerine sağladıkları etkileşimin %32 daha fazla olduğunu ve bu nedenle Quick Promote ile sponsorlu tweet oluşturmayı kolaylaştırdıklarını ifade etti.

Twitter Quick Promote nasıl oluşturulur?

Twitter Analytics platformuna giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde popüler tweetlerinizi öne çıkarabilirsiniz;

  1. Reklamınızı yapacağınız tweeti seçin. Etkileşimi yüksek olan tweetlere öncelik vermeniz önerilmektedir.
  2. Bütçenizi ayarlayın. Eğer Twitter Ads hesabınız yoksa aynı panel üzerindeki reklam hesabı oluşturma yönergelerini izleyin.
  3. Sponsorlu tweetinizin etkileşimlerini gerçek-zamanlı olarak takip edin ve içerik stratejinizi bu verilere göre optimize edin.
Twitter Quick Promote oluşturma
Twitter Quick Promote oluşturma

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler