AnasayfaHaberlerÇocuklara Özel Vine Uygulaması: "Vine Kids"

Çocuklara Özel Vine Uygulaması: “Vine Kids”

Vine tarafından sadece çocuklara yönelik geliştirilen Vine Kids uygulaması, eğlenceli içerikleri, renkleri ve genel yapısıyla dikkat çekiyor.

Birçok yetişkin sosyal medya kullanıcısı gibi çocuklar da Vine‘ı oldukça seviyor. Ancak genel hatlarıyla bakıldığında uygunsuz içeriklerin de yer aldığı platformun, çocuklar için çok da uygun olmadığını söylemek mümkün. Vine de bu durumu düşünerek çocuklara özel bir Vine uygulaması geliştirdi: Vine Kids.

Vine Kids uygulaması çocuklara eğlenceli ve güvenli bir Vine deneyimi sunuyor. Sevimli animasyonların ve eğlenceli seslerin yer aldığı, renkli bir arayüze sahip olan Vine Kids bu konuda ebeveynlere de güven veriyor.

Vine Kids
Vine Kids

Eğlenceli ve uygunsuz içeriklerden arındırılmış olmasının yanı sıra, uygulama oldukça sade ve kolay bir kullanıma da sahip. Sadece sağa ve sola kaydırma hareketiyle çocuklar yeni Vine videoları arasında geçiş yapabilecekler.

Uygulama fikri ilk olarak Vine’ın içerik stratejisi biriminin başındaki Andre Sala tarafından ortaya atılıyor. Andre Sala’nın 2 yaşındaki kızının Vine’ı çok sevmesi ve Sala’nın çocuklara uygun bir Vine uygulaması fikrini Vine iletişim biriminin başındaki Carolyn Penner‘a anlatmasıyla uygulamanın temelleri atılıyor.

Uygulama genel olarak bakıldığında çocukların hoşuna gitmesinin yanı sıra; ebeveynlerin de akıllarındaki soru işaretlerini gidermek konusunda yardımcı olacak gibi görünüyor. Zira çocuklara uygun olmayan hiçbir video Vine Kids’te yer almıyor.

Uygulamanın ayrıca yüksek reklam potansiyeline sahip olacağı da düşünülebilir. Oyuncak şirketleri, oyun şirketleri ve çocuklara yönelik ürün çıkartan diğer şirketler, reklam konusunda Vine Kids üzerinden oldukça yüksek verimler alabilirler.

Şimdilik sadece iOS sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen Vine Kids uygulamasının Android ve diğer işletim sistemleri için ne zaman kullanılabilir olacağı ise henüz belli değil.

İNDİRİN: Vine Kids | App Store

KAYNAKVINE BLOG

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler