AnasayfaSosyal MedyaTwitter'da Otomatik Resim Önizleme Nasıl Kapatılır?

Twitter’da Otomatik Resim Önizleme Nasıl Kapatılır?

Twitter’ın yeni uyguladığı otomatik resim önizleme özelliğini sevmediyseniz kapatmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Twitter‘ın yeni güncellemesiyle birlikte gelen resimleri ve Vine videolarını otomatik olarak önizleme özelliğini duyurmuştuk. Buna göre kullanıcılar resim içerikli tweetleri açmadan o resimleri otomatik olarak görmüş olacaklardı.

Ancak yeni güncelleme çoğu kullanıcı tarafından pek hoş karşılanmadı. Zira yeni güncelleme ile kullanıcılar otomatik olarak açılan istenmeyen görüntüler ile (+18 içerikli resimler gibi) karşılaşmak istemiyorlardı. Eğer siz de bu özelliği sevmeyenlerdenseniz aşağıdaki işlemleri uygulayarak bu özelliği kapatabilirsiniz.

Özelliği Twitter’ın mobil uygulamasında kapatmak için:

Telefonunuzdaki Twitter uygulamasını açın. Ayarlar sayfasına gelin ve karşınıza gelen ekrandaki “Resim ön izlemeleri” seçeneğini deaktif edin.

Twitter Resim Önizleme Kapatma
Twitter Resim Önizleme Kapatma

Özelliği web üzerinden kapatmak için:

Web üzerinde şimdilik böyle bir ayar bulunmamakta, ancak +18 içerikli resimlerin görüntülenmesini istemiyorsanız bunun için önce twitter.com adresine giriş yapın. Daha sonra Ayarlar sayfasına gelin ve açılan “Hesap” sayfasındaki “İçerik” bölümünün altındaki seçeneklerden “Medyayı göstermeden önce hassas içeriğe sahip olup olmadığını bana bildirme” seçeneğini deaktif edin (tiki kaldırın).

Twitter Hassas İçerik Ayarı
Twitter Hassas İçerik Ayarı

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler