AnasayfaHaberlerTwitter Arama Sonuçlarında Artık Sponsorlu Hesaplar da Yer Alacak

Twitter Arama Sonuçlarında Artık Sponsorlu Hesaplar da Yer Alacak

Twitter, artık arama sonuçlarının üst tarafında Sponsorlu Hesaplar’ın da yer alacağını duyurdu.

Twitter‘ın gelir modellerinden biri olan Sponsorlu Hesaplar, artık arama sonuçları sayfasında da gözükecek. Yani kullanıcı platform üzerinden bir arama yaptığında üst kısımda çıkan hesaplar arasında Sponsorlu Hesaplar ile de karşılaşacak.

Twitter’ın resmi blogu üzerinden duyurulan ve reklamverenlere yeni bir kapı açan bu özellik ile artık reklamveren işletmeler hedeflediği kelimeler üzerinde reklamlarını oluşturarak arama sonuçlarında Twitter hesaplarının görünmesini sağlayacak.

Sponsorlu Hesaplar'ın arama sonuçlarındaki görüntüsü
Sponsorlu Hesaplar’ın arama sonuçlarındaki görüntüsü

Twitter’ın yeni duyurduğu bu sistemle Sponsorlu Hesaplar’a artık sadece tweet akışı sayfasında değil, üstteki resimdeki gibi arama sonuçları sayfasında da rastlayacaksınız.

Sponsorlu Hesaplar’ın kitle oluşturma konusunda işletmelere oldukça fayda sağladığını belirten Twitter Ürün Yöneticisi Nipoon Malhotra, bir markanın ürününü almaya meyilli olan kullanıcıların %72’sinin o markaya ait Twitter hesaplarını takip ettiği ve o hesaplar ile etkileşime geçtiğini belirtti.

Daha önce mobil için duyurulan Sponsorlu Hesaplar‘ın şimdi ise arama sonuçları sayfasında gözükecek olmasını, Twitter’ın bu gelir modelinden daha fazla geri dönüş almasını istediğini söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler