AnasayfaHaberlerTwitter SoundCloud'u Satın Alabilir

Twitter SoundCloud’u Satın Alabilir

Müzik dünyasına ilgisini arttıran Twitter, popüler müzik platformu SoundCloud’u satın alabilir.

Geçtiğimiz Mart ayında Twitter #Music servisini kapattığını duyuran Twitter, müzik dünyasına ilgisini bitirmemiş görünüyor. Son olarak ise şirket Re/Code sitesinin haberine göre SoundCloud’u satın alma yolunda hamleler yapıyor.

Twitter, #Music servisi ile müzik dünyasına adım atmak istemişti, ancak Twitter’ın bu hamlesi başarısızlıkla sonuçlanmış ve atılan bir tweet ile artık #Music servisinin App Store’dan kaldırıldığı duyurulmuştu. Ancak öyle görünüyor ki Twitter, müzik dünyasına olan ilgisini bitirmiş değil. Re/Code sitesinin haberine göre müzik dünyasında kendine yer edinmek isteyen Twitter, popüler müzik platformu SoundCloud’u almak istiyor.

SoundCloud
SoundCloud

YouTube’un müzik versiyonu olarak adlandırılan ve geçtiğimiz Ekim ayında 250 milyon kullanıcıya ulaşan SoundCloud, başarısını her geçen gün katlamaya devam ederken büyük şirketlerin de ilgisini üzerine çekmeye devam ediyor. Müziğe olan ilgisi de aşikar olan Twitter’ın, SounCloud’u satın almak istemesiyle de #Music servisinde yaşadığı başarısızlığı biraz olsun örtmek istediği anlaşılıyor.

Yaklaşık olarak 700 milyon dolar değere sahip olan SoundCloud eğer satın alınırsa, Twitter kendi tarihindeki en pahalı satın alma işlemini gerçekleştirmiş olacak. Twitter’ın daha önceki satın alma geçmişine baktığımızda ise en fazla para ödediği şirket; 300 milyon dolar ile mobil reklam şirketi MoPub olmuştu.

Söylentilerin doğruluğu ve detaylarını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

KAYNAKRe/Code

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler