AnasayfaHaberlerTwitter CFO'su Anthony Noto'nun Twitter Hesabı Hacklendi

Twitter CFO’su Anthony Noto’nun Twitter Hesabı Hacklendi

Twitter’ın başındaki isimlerden olan ve şirketin finans biriminden sorumlu Anthony Noto’nun Twitter hesabı hacklendi.

Twitter’da birçok kez yaşanan hack olayları bu sefer de Twitter’ın CFO’su Anthony Noto’nun başına geldi. Ele geçirilen hesaptan spam tweetlerin atılması üzerine durumun farkına varan Twitter, duruma müdahale etti.

Anthony Noto’nun Twitter hesabının hacklenmesinin ardından hesap üzerinden birçok spam tweet atıldı. Atılan spam tweetlerin içinde ise flashscore.ro sitesine ait linkler yer alıyordu. Business Insider ise bu olayın ekran görüntüsünü alarak bunu internette paylaştı.

Twitter CFO Anthony Noto Hack
Twitter CFO Anthony Noto Hack

Spam tweetlerin farkedilmesi üzerine harekete geçen Twitter, hesabı kurtararak ilgili spam tweetleri de sildi. Yapılan bu hack saldırısını ise üstlenen olmadı.

Anthony Noto’nun başına gelen bu durum, Twitter’da yaşadığı ilk talihsiz olay değil. Twitter CFO’sunun daha önce de DM (Direct Message) olarak atması gereken mesajı tweet olarak atmış ve küçük bir krize sebebiyet vermişti. Şimdi ise hesabı hacklenerek yine bir krizle gündeme gelmiş durumda.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler