AnasayfaHaberlerSilk Road 2 Hacklendi ve Tüm Bitcoinler Çalındı

Silk Road 2 Hacklendi ve Tüm Bitcoinler Çalındı

Yeraltı dünyasının en büyük illegal uyuşturucu marketi olan Silk Road 2, bir hacker tarafından hacklendi ve tüm kullanıcıların Bitcoin’leri çalındı.

İnternetin yer altı dünyası olarak bilinen Deep Web’te oldukça ün yapmış olan uyuşturucu marketi Silk Road 2 dün bir hacker tarafından hacklenerek, tüm Silk Road kullanıcılarının yaklaşık olarak 2.7 milyon dolara tekabul eden 4474.266 BTC Bitcoin’i çalındı.

Defcon ismiyle bilinen Silk Road 2’nin anonim yöneticisi, yapılan bu saldırıyı ve çalınan Bitcoin’leri yazdığı bir yazı ile doğruladı. Sadece Bitcoin’lerin çalındığını belirten Defcon, yapılan saldırıda hiçbir kullanıcının bilgisinin açığa çıkmadığını, sunucuların ele geçirilmediğini ve kullanıcıların şu anda hiçbir şekilde tehlikede olmadığını belirtti.

Buna da bir göz atın >> Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Silk Road 2
Silk Road 2

Kötü bir zamanda saldırıya uğradıklarını belirten Defcon ayrıca yapılan saldırıyı araştırmaları ve tamamen bir sonuca bağlamaları için birkaç gün platformun kapatılacağını söyledi.

Silk Road 2’ye yapılan saldırı sonucu ise Bitcoin‘in değer kaybetmesi bekleniyor.

İlk olarak 2011 yılında açılan Silk Road 2 Ekim 2013 tarihinde FBI tarafından kapatılmıştı. Bunun ardından 6 Kasım 2013 tarihinde Silk Road 2.0 olarak tekrar açılan uyuşturucu marketi, işlevine kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler