AnasayfaHaberlerKapatılması Beklenen Twitpic, Twitter Tarafından Satın Alındı

Kapatılması Beklenen Twitpic, Twitter Tarafından Satın Alındı

Twitter’a görsel hizmeti sunan ancak kısa bir süre önce platformu kapatacağını açıklayan Twitpic, Twitter tarafından satın alındı.

Twitter’ın marka ihlali gerekçesiyle uyarıda bulunduğu görsel içerik platformu Twitpic’in geçtiğimiz Eylül ayının başlarında platformu kaptacağını sizlerle paylaşmıştık. Yapılan açıklamada Twitpic’e baskı yapılarak marka haklarını elinden bırakması istenmiş; aksi halde Twitter’ın bu platform için Twitter API’lerine olan erişimi kaldıracağı belirtilmişti. Twitter ile davalık olmayı göze alamayan Twitpic de platformu kapatma kararı almıştı. Ancak platformun kapatılmasına saatler kala Twitpic’in resmi blogu üzerinden platformun Twitter tarafından satın alındığı duyuruldu.

Twitpic
Twitpic

Satın alma işlemi Twitpic kullanıcılarını nasıl etkileyecek?

  • Twitter’ın platformu satın almasının ardından platform kapatılmayacak; ancak Twitpic kullanıcıları artık platforma yeni fotoğraf ve yeni veriler ekleyemeyecek.
  • Twitpic’in Android ve iOS uygulamaları mağazalardan kaldırılacak.
  • Kullanıcılar içeriklerini veya hesaplarını silmek için Twitpic’e giriş yapabilecek.
  • Kullanıcılar Twitpic verilerini / fotoğraf arşivlerini dışa aktarabilecek veya indirebilecek.

Kullanıcılarına uzun süredir Twitter için görsel hizmeti sunan Twitpic, bundan böyle domain ve fotoğraf arşivini Twitter’a devretmiş oldu. Twitpic’in kurucusu Noah Everett ise platformu bugünlere kadar getiren kullanıcılarına teşekkür etti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler