AnasayfaHaberlerJawbone'dan Twitter Tabanlı Yeni Müzik Servisi: Drop

Jawbone’dan Twitter Tabanlı Yeni Müzik Servisi: Drop

Özellikle müzik ve sağlık üzerine ürettiği cihazlar ile bilinen Jawbone, Twitter tabanlı yeni müzik servisi Drop’u kullanıma sundu.

Twitter’ın ilk mobil geliştirici konferansı olan Flight’ta, müzik ve sağlık ile ilgili geliştirdiği cihazlar ile bilinen Jawbone’un yeni müzik servisi Drop da tanıtıldı. Jawbone tarafından yapılan açıklamaya göre Drop, kullanıcıların Spotify veya Rdio platformları üzerinde sevdiği müzikleri Twitter’daki arkadaşlarına önerebilmelerini sağlayacak.

Jawbone’un yeni müzik servisi Drop, aslında kullanıcıların müzik listeleri oluşturmaları ve bu müzik listelerini Twitter’da öneri şeklinde paylaşmaları amacı üzerine kurulmuş bir platform. İlk olarak konferans sırasında atılan bir tweet ile yeni platformun tanıtımı yapılırken, konferansın ardından platforma ait web sitesi de (jawbone.com/drop) yayına alındı. Şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanılabilen uygulamanın Android cihazlarda ne zaman kullanılabilir olacağı ise henüz belli değil.

Jawbone - Drop
Jawbone – Drop (Kaynak: TNW)

Yeni Twitter SDK’sı Fabric ile entegrasyon sağlayan müzik servislerine güzel bir örnek olarak tanıtılan Drop’un, müzik önerileri için tweetlerin kullanılması konusunda kullanıcılara kolaylık sağlayacağı belirtilirken; kullanıcıların Spotify ve Rdio platformlarındaki sevdikleri şarkıları Twitter üzerinden takipçilerine önerebilecekleri belirtildi.

Genel olarak uygulamanın işleyişi ise; kullanıcının Twitter‘daki bir arkadaşını seçerek, ona sevdiği parçayı öneren bir tweet atması ile gerçekleşiyor. Kullanıcı öneride bulunmak istediği kişiyi ve önerdiği şarkıyı seçtikten sonra, geriye otomatik olarak yazılan (içinde “drop” kelimesi geçen) bir tweeti göndermek kalıyor.

Jawbone Drop tweet
Jawbone Drop tweet (Kaynak: TNW)

Yeni platformun duyurulması ile birlikte Jawbone’un geçen sene satın aldığı Playground.fm’in web sitesine (http://playground.fm/) şu anda erişilemiyor olması, Jawbone’un bu platformu da Drop’a dahil edeceğini akıllara getiriyor. Henüz yeni bir giriş yapan Drop’un kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki yaratacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler