AnasayfaTeknolojiGoogle Bilim Fuarı 2015 Kayıtları Başladı

Google Bilim Fuarı 2015 Kayıtları Başladı

Google’ın her sene düzenlediği, genç kitleyi bilime ve teknolojiye teşvik eden Google Science Fair’in 2015 kayıtları başladı.

Google’ın başarılı genç bilim insanlarını bir araya getirdiği Google Science Fair / Google Bilim Fuarı bu yıl da kapılarını açtı. 2013 yılında Türkiye’den katılan Elif Bilgin’in kazandığı bu yarışma bu yıl da birçok yeni fikre ve buluşa ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 5.si düzenlenen Google Science Fair 2015 yarışmasında diğer senelere göre daha fazla kategori bulunuyor. Ayrıca yarışmada yine önemli sponsorlar yer alıyor. National Geographic, Scientific American, Virgin Galactic, Lego ve daha birçok sponsor bunlardan sadece bazıları.

Google Bilim Fuarı
Google Bilim Fuarı

Bu yıl “Dünyayı değiştirme sırası sizde” sloganı ile 13 – 18 yaş aralığındaki tüm öğrencilere kapılarını açan yarışmada ödüller yine genç bilim insanlarını teşvik edecek nitelikte. Yarışmanın finalisti Google tarafından verilecek olan 50,000 dolarlık para ödülünün sahibi olacak. Diğer finalistler ve dereceye giren yarışmacılar, sponsorlar tarafından verilecek olan birbirinden farklı birçok ödülü almaya hak kazanacak.

2013 yılında yarışma birincisi Elif Bilgin olmuştu

2013 yılında düzenlenen Google Science Fair yarışmasının birincisi Türkiye’den katılan Elif Bilgin olmuştu. Elif Bilgin’in sunduğu “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” projesi, yarışmada finale kalmış ve jüri özel ödülüyle birlikte büyük ödülün de sahibi olmuştu.

Elif Bilgin
Elif Bilgin

(Ayrıca bkz: Google Bilim Fuarı 2013 Birincisi: ELİF BİLGİN)

Google Science Fair 2015 Yarışma Takvimi

[table attr class=”table-bordered”]Etkinlik,Tarih[attr sort=”asc”]

Başvurular (Başlangıç – Bitiş),18 Şubat 2015 – 18 Mayıs 2015

90 Bölgesel Finalistin Duyurulması,2 Temmuz 2015

20 Global Finalistin Duyurulması,4 Ağustos 2015

Finalistin Duyurulması, 19 – 21 Eylül 2015

[/table]

13 – 18 yaş aralığındaki tüm öğrencilerin katılabildiği Google Bilim Fuarı 2015 ile ilgili; başvuru koşulları, yarışma kaydı ve daha fazla bilgi için googlesciencefair.com adresini ziyaret edebilir, dilerseniz aşağıdaki tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler