AnasayfaHaberlerYouTube'un Yeni CEO'su Susan Wojcicki Oldu

YouTube’un Yeni CEO’su Susan Wojcicki Oldu

Microsoft’un ardından bir CEO ataması haberi de Google’dan geldi. YouTube’un yeni CEO’su Susan Wojcicki oldu.

Microsoft’un yeni CEO’sunun Satya Nadella olarak açıklanmasının ardından internet devi Google da YouTube için CEO değişikliğine gitti. Google’ın reklam ve ticaret biriminde yönetici olarak çalışan Susan Wojcicki, görevine artık YouTube’un yeni CEO’su olarak devam edecek.

Google’ın YouTube’u satın aldığı 2006 yılından 2010 yılına kadar olan süreç içerisinde CEO görevini YouTube‘un kurucularından olan Chad Hurley yapıyordu. Chad Hurley’in 2010 yılında şirketten ayrılmasının ardından ise yeni CEO Salar Kamangar olmuştu. Son olarak yeni CEO koltuğunda Google’ın en eski çalışanlarından olan Susan Wojcicki yerini aldı.

Google‘ın 16. çalışanı olan Susan Wojcicki’nin şirket içindeki önemi oldukça büyük. Zira Google’ın ilk çalışmalarının yapıldığı o ünlü garaj, Susan Wojcicki’nin evine aitti.

Google'ın ilk çalışmalarının yapıldığı garaj
Google’ın ilk çalışmalarının yapıldığı garaj

Dünyanın en popüler video platformu ve aynı zamanda dünyanın en büyük 2. arama motoru olan YouTube’un yeni CEO’su Susan Wojcicki ise konu ile ilgili olarak bir tweet atarak, YouTube ekibine katılmaktan dolayı heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler