AnasayfaHaberlerYouTube'a Reklamsız Üyelik Paketi mi Geliyor?

YouTube’a Reklamsız Üyelik Paketi mi Geliyor?

Code Mobile 2014 etkinliğinde konuşan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, platformu reklamsız kullanmak isteyenlere özel üyelik paketlerinin sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz şubat ayında YouTube’un CEO koltuğuna oturan Susan Wojcicki, Re/code tarafından düzenlenen Code Mobile 2014 etkinliğinde YouTube’un planları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalardan en dikkat çekeni ise YouTube’a reklamsız üyelik paketlerinin eklenmesi düşüncesi oldu.

Bilindiği üzere YouTube’un en büyük gelir kaynağı olan reklamlar, bazen can sıkıcı olabiliyor. Kullanıcılar video öncesinde, video listesinde veya buna benzer diğer reklam türlerinden rahatsız olduklarını her fırsatta dile getiriyor. Hem reklam yerleşimi yaparak gelir sağlamaya devam etmek, hem de kullanıcıları bu konuda memnun etmek isteyen YouTube ise farklı bir çözüm ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor: “Reklamsız üyelik paketi”.

Susan Wojcicki - Code Mobile 2014
Susan Wojcicki – Code Mobile 2014

Code Mobile 2014 etkinliğinde konuşan YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, kullanılan çeşitli platformlarda reklam görmek istemeyen kullanıcıların ücretli paket satın almalarını ilgi çekici bularak; aynı sistemin YouTube için de uygulanabilir olacağının sinyallerini verdi.

Şirketin resmi olarak böyle bir planı olmadığını belirten Wojcicki, konu ile ilgili olarak çok fazla detay vermese de; böyle bir üyelik sisteminin birçok YouTube kullanıcısını memnun edeceğini ifade etti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler