AnasayfaSosyal MedyaPapa Francis YouTube Yıldızları İle Bir Araya Geldi

Papa Francis YouTube Yıldızları İle Bir Araya Geldi

Amaç ise cinsiyet eşitliği, yalnızlık, farklılık, göçmen hakları gibi hassas konularda insanları bilinçlendirmek.

Gelmiş geçmiş en sosyal papa olan Papa Franciscus, 2013 yılında açtığı Twitter hesabının ardından geçtiğimiz Mart ayında da Instagram hesabını açarak bir rekora imza atmıştı. Şimdi ise popüler YouTube yıldızları ile bir araya geldi.

Papa Francis’in YouTube fenomenleri ile bir araya gelmesinin ardında ise bazı hassas konularda görüşmek ve bu konuların insanlara aktarılması konusunda bu fenomenler ile işbirliği yapmak var. Cinsiyet eşitliği, yalnızlık, farklılık, göçmen hakları gibi konular bu konulardan bazıları.

Papanın görüştüğü 11 YouTube fenomeni arasında ise şu isimler var: İngiltere’den Louise Pentland, Arjantin’den Lucas Castel, Brezilya’dan Matemática Rio, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Hayla Ghazal, ABD’den Dulce Candy ve Matthew Patrick, Avustralya ve Sudan/Mısır’dan Jamie and Nickki, İtalya’dan Greta Menchi, Meksika’dan Los Polinesios ve İsrail’den anna RF. Tüm bu YouTube yıldızlarının ise toplamda yaklaşık olarak 27 milyon takipçisi bulunuyor.

Papa ile YouTube yıldızları arasında yapılan görüşmelerin tamamı açıklanmasa da, YouTube’un resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre bu fenomenler Papa ile konuşulan konular üzerinde önümüzdeki haftalarda kendi videolarını çekip yayınlamaya başlayacaklar.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler