AnasayfaTeknolojiApple'ın Kullanılmış iPhone'ları Hindistan'da Satma Planı Suya Düştü

Apple’ın Kullanılmış iPhone’ları Hindistan’da Satma Planı Suya Düştü

Teknoloji devi Apple, satış potansiyeli yüksek ve piyasası ucuz olan Hindistan pazarı girebilmek için kullanılmış iPhone’ları yenileyerek Hindistan‘da düşük fiyatlardan satmayı planlıyordu. Ancak Apple’ın bu planı hükümet tarafından reddedildi.

Yeni Delhi’de düzenlenen bir basın toplantısında Hindistan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nirmala Sitharaman, Apple’ın kullanılmış iPhone’ları Hindistan’da satma teklifini reddettiklerini belirtti. Ayrıca bu durumun sadece Apple için değil; diğer tüm şirketler için de geçerli olduğunun altını çizdi.

Apple’ın Hindistan’daki fırsatlardan faydalanmak üzere düşük fiyatlardan iPhone satma planı suya düşmüş olsa da, dünyanın en büyük ikinci nüfusuna sahip olan Hindistan’da resmi mağaza açma fırsatı hala var. Öyle ki Sitharaman da Apple’ın kullanılmış iPhone’ları satmak yerine ülkede mağaza açmasının kendisi için de çok daha avantajlı olacağını belirtiliyor.

Apple’ın Eski iPhone’ları Geri Dönüştüren 29 Kollu Robotu: Liam

Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın, Apple’ın CEO’su Tim Cook’un dört günlük Hindistan ziyareti sonrasında alınması ise bu konuların daha önceden konuşulmuş olduğu düşüncesini akıllara getiriyor. Ziyareti sırasında birçok telekom şirketleriyle iletişime geçen Cook, Hindistan Başbakanı Narendra Mondi ile de görüşmüştü. Cook ayrıca Bangalor’da iOS tasarım ve geliştirme merkezi; Haydarabad’da ise harita geliştirme merkezi açacağını duyurmuştu.

Hindistan’ın sahip olduğu potansiyel, sadece Apple’ın değil, birçok teknoloji ve internet şirketlerinin de ilgisini çektiğini belirtmek gerekiyor. Öyle ki Google, Facebook, Twitter gibi birçok şirket de ülke içerisindeki yatırım faaliyetlerini hızla sürdürmeye devam ediyor.

KAYNAKLiveMint

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler