AnasayfaİnternetMicrosoft, Windows Uygulamaları İçin Bitcoin Desteğini Kesti

Microsoft, Windows Uygulamaları İçin Bitcoin Desteğini Kesti

Dijital para birimi olarak adlandırılan Bitcoin, 2013’ün sonuna doğru oldukça fazla değer kazanmış; bazı firmalar da ödeme seçenekleri arasına Bitcoin’i dahil etmişti. Microsoft da bu firmalardan biri olmuştu.

2014’ün sonuna doğru Xbox oyunları ve Windows uygulamaları için kullanıcılarına Bitcoin seçeneği sunmaya başlayan Microsoft, şimdi ise Windows ürünleri için bu desteği kestiğini duyurdu. Yani kullanıcılar bundan böyle Microsoft Mağazası üzerinden Bitcoin ile herhangi bir ürünü satın alamayacak.

Ayrıca Bkz: Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Yaptığı açıklamada kullanıcıların hali hazırda var olan Bitcoin bakiyelerini kullanabileceklerini de vurgulayan Microsoft, alınan kararın Windows 10 ve Windows 10 Mobile için geçerli olduğunu belirtti. Xbox kullanıcılarının bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceği ise henüz belli değil.

Microsoft’un neden böyle bir karar aldığı yönünde bazı tahminler de bulunuyor. Microsoft’un Bitcoin konusunda yeterli geri dönüşü alamadığı (kullanıcıların bunu kullanmaması) bu tahminlerden birincisi iken; diğeri de bu dijital para biriminin değer kaybederek artık önemini yitirmesi olarak ifade ediliyor.

KAYNAKMicrosoft

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler